Kalendář kulturních akcí

Srdečně Vás zveme na kulturní akce v Nechorách. Zastavte se u nás na pohárek!

 

Nechorský košt vín

duben 2020

Pomalu se blíží Nechorský košt vín, který se již tradičně koná v rozlehlých prostorách Vinných sklepů U Jeňoura. Ochutnat můžete více než 400 vzorků vín, čeká vás chutné pohoštění a během dne bude hrát cimbálová hudba k tanci a poslechu.

 

Májové zpívání v Nechorách

květen 2020

Slovácký krůžek z Prušánek už tradičně připravuje setkání mužských a ženských sborů ze širokého okolí. Nechybí ani ochutnávka nechorských vín. Po skončení hlavního programu vyhrává cimbálová muzika někdy až do pozdních večerních hodin.

 

K Nechorám do sklepa

červen 2020

Cílem akce typu otevřené sklepy je přiblížit široké veřejnosti nejen víno samotné, ale také prostředí, v němž vzniká. Sklepní uličky, nejen v Nechorách, se stávají fenoménem doby. Kvalitním vínem a jeho osobitou prezentací usilujeme o to, aby si každý návštěvník vytvořil k vínu vztah a rád se vracel nejen k nám do Prušánek.

Více informací:  www.nechorstivinari.cz 

 

Zarážání hory v Nechorách

září 2020

Stará vinařská slavnost, která se tradičně koná první sobotu v září v Nechorách. Vinaři i hosté se sejdou při západu slunce a postaví horu – májku s bílým a červeným vínem a modrým a žlutozeleným hroznem, zaraženou dvanácti kůly, která symbolizuje zákaz vstupu do vinohradů.

 

Vinobraní v Nechorách

září 2020

Lidová slavnost, která slaví úrodu ve vinicích, začíná průvodem krojované chasy od kulturního domu v Prušánkách. Krojovaní nesou horu ozdobenou devatero kvítím a spolu s mužským a ženským sborem, muzikou, dětmi a dalšími.

 

Pochod slováckými vinohrady

říjen 2020

Akce vznikla jako řada dalších dálkových pochodů v 70. letech 20. století. Při založení tradice byl stanocen termín pochodu na druhou sobotu v měsíci říjnu daného roku. První ročník se konal na trase Dubňany - Mutěnice - MIkulčice. Trasy pochodu se postupně měnily. Od 36. ročníku došlo k přesunu tras na Podluží s cílem v areálu vinným sklepů Nechory u Prušánek.

 

K Nechorám za mladým vínem

listopad 2020

Cílem této akce je více přiblížit veřejnosti proces vzniku vína. Ukázat, jak náročná je práce vinaře a kolik rizik v sobě skrývá samotný proces výroby. Chceme, aby měli možnost porovnat rozdíl mezi vínem hotovým, které u nás mohli ochutnat v červnu a tím, které se právě rodí. Usilujeme o to, vychovat si "stálé příznivce" a jejich návštěvy rozložit do všech ročních období.